סרטן הריאות - מתן תשובות לשאלות

מידע רפואי ללא עלות בנושא סרטן הריאות
מענה מהיר לכל שאלה!

התקשרו או השאירו פרטים!

לשאול
לשאול
חצים
לדעת
לדעת
חצים
להתמודד
להתמודד
יותר מכל מחלה אחרת, לסרטן יש את המוניטין הרע ביותר – ואף על פי כן...

מטרת השירות

לספק לחולי סרטן הריאות מידע רפואי נרחב ומפורט המתייחס למצבם הרפואי בשלבי האבחנה, הטיפול והמעקב, ולתרום לשיפור ההתמודדות עם המחלה והקשיים הנלווים אליה.

יעדי השירות

  1. לתת לחולי סרטן הריאות מידע רפואי מפורט ככל האפשר בהתייחס ספציפית לשלב המחלה ולמאפיין אותה.
  2. להסביר ולהבהיר כל מידע שניתן לחולה על ידי הרופא המטפל, בכל הקשור למחלה.
  3. לזהות צרכים ייחודיים העולים במהלך האבחנה, הטיפול והמעקב ולתת להם את המענה ההולם.
שירות המידע אינו מתיימר לתת ייעוץ רפואי מכל סוג שהוא, ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מכל סוג שהוא!

סרטן הריאות הוא הסרטן השכיח ביותר בקרב גברים ונשים (כאחד). שכיחות הופעתו עולה עם התקדמות הגיל. גורם הסיכון העיקרי לחלות במחלה הוא עישון. בין התסמינים המצריכים המשך בירור ניתן לכלול דלקות ריאה חוזרות, שיעול מתמשך, ליחה דמית, קוצר נשימה, ירידה דרסטית במשקל ועוד. בדיקות האבחנה כוללות צילום רנטגן, CT ונטילת דגימה על פי הממצאים. כאשר המחלה מאובחנת בשלב מוקדם ניתן לכרות את הגידול בניתוח, אולם במרבית המקרים האבחנה היא בשלב מתקדם. למעשנים כבדים מומלץ לערוך בדיקות סקר לגילוי מוקדם באמצעות צילום CT.

קיימים סוגים שונים של סרטן הריאות. הטיפול במחלה נקבע על פי סוג הסרטן, שלב המחלה והמאפיינים הייחודיים (התכונות) של תאי הגידול. בהתאם לכל אלה ניתן לכוון את החולה לטיפול ניתוחי, קרינתי, ביולוגי, אימונותרפי, כימותרפי וכן למשלבים שונים של טיפולים ותרופות. הללו מאפשרים להתאים לכל חולה את הטיפול היעיל ביותר במצבו, ועשויים להביא לשליטה הטובה במחלה גם בשלבים מתקדמים שלה.

אנו מאמינים ביכולתו של שירות המידע לתת מענה לצרכיו האינפורמטיביים היחודיים של החולה הספציפי!

רקע

אבחנה של מחלה ממארת מלווה לעתים קרובות בתחושה קשה של איום ממשי על החיים ובאובדן שליטה. בנוסף למצב חוסר הבהירות בהווה ולאי-הוודאות באשר לעתיד, נחשפים חולים ובני משפחה למגוון של פרוצדורות בלתי מוכרות ולאופציות טיפוליות שונות…

ידיים פתוחות

תפריט נגישות