לשאול
לשאול
חצים
לדעת
לדעת
חצים
להתמודד
להתמודד

מבזק 10.2021 – חיסון נגד קורונה בחולים אונקולוגיים

חיסון נגד נגיף הקורונה הניתן לחולי סרטן הינו בעל יעילות גבוהה במניעת המחלה וסיבוכיה, וכן במניעת התמותה ממנה.

בכנס האיגוד האירופאי לרפואה אונקולוגית (ESMO) שנערך ב-2021 הוצגו תוצאותיהם של חמישה מחקרים בנושא. הללו הצביעו על כך שחולי סרטן מגיבים היטב לחיסון – ללא קשר לסוג הטיפול הניתן (כימותרפיה\אימונותרפיה) – וכן על כך שהחיסון הינו בעל פרופיל בטיחותי גבוה.

יעילות החיסון בקרב 3,813 חולי סרטן בהווה או בעבר שהשתתפו באחד מהמחקרים הייתה גבוהה מ 90% – בדומה ליעילות החיסון בקרב כלל אוכלוסיית המחקר שכללה 43,331 משתתפים בגילאי 12 שנים ומעלה.

כמו כן, לא נצפו הבדלים בין אוכלוסיית חולי הסרטן לבין כלל אוכלוסיית המחקר גם מבחינת בטיחות החיסון (תופעות לוואי אפשריות), זאת בהתייחס לסוג תופעות הלוואי, לחומרתן וכן לשכיחות הופעתן.

לאור המידע המחקרי שנאסף עד כה, ההנחה היא שהחיסון מהווה הגנה טובה מפני תחלואה בקורונה עבור חולי סרטן הנמצאים בסיכון גבוה, וכן שהוא בטוח לשימוש.

מסקנת החוקרים היא שיש לידע את אוכלוסיית המטופלים ובני משפחותיהם באשר ליתרונות החיסון, כולל מנת הבוסטר, ולעודד התחסנות לצד שמירה על ההנחיות הבריאותיות שבעת שגרת הקורונה.

 

ESMO Congress 2021

https://www.news-medical.net/news/20210920/New-evidence-confirms-the-efficacy-of-COVID-19-vaccination-in-cancer-patients.aspx

תפריט נגישות